Meteoryt.org

Identyfikacja meteorytówCzy to jest meteoryt? Znalazłem meteoryt! Takie myśli często pojawiają się w głowie gdy podniesiemy z ziemi jakiś nietypowy naszym zdaniem kamień. Jeśli tak właśnie się stało – wyślij zdjęcia na adres info@meteoryt.org

Zdjęcia powinny być dobrej jakości (ostre) i najlepiej zrobione w naturalnym świetle. Wstępnie nie muszą mieć dużej rozdzielczości.

Opisz też krótko okoliczności znalezienia podejrzanej skały – taki kontekst czasami może być pomocny. Nie zajmuję się identyfikowaniem skał ziemskich (to zajęcie dla geologów). Nie odsyłam próbek – chyba, że na wyraźne życzenie oraz koszt znalazcy.

UWAGA: W związku z dużą ilością maili od Was – niestety często bez żadnego opisu, ze zdjęciami niewyraźnymi, nieostrymi, ciemnymi – odpisuję wyłącznie na maile z opisem znaleziska (gdzie znalezione, waga, rozmiary, reakcja na magnes) i dobrymi zdjęciami – i tylko wtedy gdy znalezisko jest obiecujące. Jeśli nie dostaniesz odpowiedzi to albo mail i/lub zdjęcia nie spełniają w/w wymogów albo znalezisko nie ma szans być meteorytem.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak wygląda meteoryt oraz zwiększyć swoje szanse w temacie jak rozpoznać meteoryt – zapraszam do obejrzenia Kolekcji.

Galeria pseudometeorytów (niektóre z Waszych znalezisk)

Meteoryt.org © 2023

error: