Meteoryt.org

Campo del Cielo N1

Meteoryt Campo del Cielo, żelazny IAB-MG, 16.9g umieszczony w:
Cosmo Mini: 220 złCosmo Box: 220 złPodstawka: 250 zł Ekspozytor: 350 zł
 (skala: na zdjęciu okazu podstawa magnetyczna ma średnicę 15mm)

Rozmiary okazu: ~30x21x11mm

Meteoryt żelazny, którego fragmenty są znajdowane w Argentynie. Część z nich ma masę wielu ton. Obiekt, którego są fragmentami był małą planetoidą która weszła w atmosferę ziemską i rozpadła się około 2000 lat p.n.e. Nazwa Campo del Cielo odnosi się do obszaru, na którym znajduje się ponad dwadzieścia kraterów uderzeniowych utworzonych w wyniku upadku tego meteorytu. Gdy na ziemie te przybyli konkwistadorzy, mieszkańcy Chaco opowiedzieli im o żelazie, które spadło z nieba i zaprowadzili na miejsce, gdzie spoczywał około czternastotonowy meteoryt, nazwany przez Hiszpanów Mesón de Fierro („Stół z żelaza”).


Wyślij maila na adres: info@meteoryt.org, w temacie wpisując: Campo del Cielo N1 + rodzaj podstawki. W odpowiedzi otrzymasz szczegółowe informacje a meteoryt zostanie zarezerwowany. Otrzymasz go wraz z certyfikatem autentyczności i kartą informacyjną w kosmicznym etui. Dodatkowo otrzymasz również kosmiczną zakładkę do książki.

Powrót

🎦 Ekspozytory na YouTube

O projekcie

Niniejsza strona ma charakter informacyjny. Nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego. Ilość produktów ograniczona.

Następny

Meteoryt.org © 2023

error: