Meteoryt.org

Campo del Cielo #14

Meteoryt Campo del Cielo, żelazny IAB-MG, 10.2g umieszczony w:
Cosmo Mini: 150 złCosmo Box: 150 złPodstawka: 180 zł Ekspozytor: 250 zł
 (skala: na zdjęciu okazu podstawa magnetyczna ma średnicę 15mm)

Meteoryt żelazny, którego fragmenty są znajdowane w Argentynie. Część z nich ma masę wielu ton. Obiekt, którego są fragmentami był małą planetoidą która weszła w atmosferę ziemską i rozpadła się około 2000 lat p.n.e. Nazwa Campo del Cielo odnosi się do obszaru, na którym znajduje się ponad dwadzieścia kraterów uderzeniowych utworzonych w wyniku upadku tego meteorytu. Gdy na ziemie te przybyli konkwistadorzy, mieszkańcy Chaco opowiedzieli im o żelazie, które spadło z nieba i zaprowadzili na miejsce, gdzie spoczywał około czternastotonowy meteoryt, nazwany przez Hiszpanów Mesón de Fierro („Stół z żelaza”).


Wyślij maila na adres: info@meteoryt.org, w temacie wpisując: Campo del Cielo #14 + rodzaj podstawki. W odpowiedzi otrzymasz szczegółowe informacje a meteoryt zostanie zarezerwowany. Otrzymasz go wraz z certyfikatem autentyczności i kartą informacyjną w kosmicznym etui. Dodatkowo otrzymasz również kosmiczną zakładkę do książki.

Powrót

🎦 Ekspozytory na YouTube

O projekcie

Niniejsza strona ma charakter informacyjny. Nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego. Ilość produktów ograniczona.

Następny

Poprzedni

Meteoryt.org © 2023

error: